IPP039N10N5
EA.
個の在庫あり
Content could not be loaded
IPP039N10N5
IPP039N10N5
EA.
製品仕様情報
  • ID (@25°C) (最大)
    100 A
  • IDpuls (最大)
    400 A
  • Ptot (最大)
    188 W
  • Qgd
    15 nC
  • QG (typ @10V)
    76 nC
  • RDS (on) (@10V) (最大)
    3.9 mΩ
  • RthJA (最大)
    62 K/W
  • RthJC (最大)
    0.8 K/W
  • Rth
    0.5 K/W
  • VDS (最大)
    100 V
  • VGS(th) (範囲)
    2.2 V ~ 3.8 V
  • VGS(th)
    3 V
  • バッテリー電圧
    48-72 V
  • パッケージ
    TO-220
  • ピン数
    3 Pins
    1.37
  • 動作温度 (範囲)
    -55 °C ~ 175 °C
  • 実装
    THT
  • 極性
    N
OPN
IPP039N10N5AKSA1
製品ステータス active and preferred
インフィニオンパッケージ
パッケージ名 TO220
包装サイズ 500
包装形態 TUBE
水分レベル NA
モイスチャーパッキン NON DRY
鉛フリー No
ハロゲンフリー Yes
RoHS準拠 Yes
Infineon stock last updated:
製品ステータス
Active
包装サイズ 500
包装形態 TUBE
水分レベル NA
RoHS対応
個の在庫あり
OptiMOS™ 5 100V power MOSFET in a TO-220 package ideal for high frequency switching and synchronous rectification applications.
特長
  • Optimized for synchronous rectification
  • Ideal for high switching frequency
  • Output capacitance reduction up to 44 %
  • 43% lower Rds(on) vs. previous gen