ISC012N03LF2S
StrongIRFET™ 2 power MOSFET 30 V in SuperSO8 5x6 package
EA.
個の在庫あり
Content could not be loaded
ISC012N03LF2S
ISC012N03LF2S
EA.
製品仕様情報
  • ID (@25°C) (最大)
    270 A
  • QG (typ @4.5V)
    33 nC
  • QG (typ @10V)
    69 nC
  • RDS (on) (@4.5V) (最大)
    2.1 mΩ
  • RDS (on) (@10V) (最大)
    1.28 mΩ
  • VDS (最大)
    30 V
  • VGS(th) (範囲)
    1.35 V ~ 2.35 V
  • VGS(th)
    1.85 V
  • パッケージ
    SuperSO8 5x6
  • 動作温度 (範囲)
    -55 °C ~ 175 °C
  • 極性
    N
  • 特別な機能
    Logic Level
OPN
ISC012N03LF2SATMA1
製品ステータス active
インフィニオンパッケージ PG-TDSON-8
パッケージ名 N/A
包装サイズ 5000
包装形態 TAPE & REEL
水分レベル 1
モイスチャーパッキン NON DRY
鉛フリー No
ハロゲンフリー Yes
RoHS準拠 Yes
Infineon stock last updated:
製品ステータス
Active
パッケージ名 -
包装サイズ 5000
包装形態 TAPE & REEL
水分レベル 1
RoHS対応
個の在庫あり
Infineon’s StrongIRFET™ 2 power MOSFET 30 V technology features a best-in-class RDS(on) of 1.2 mOhm in a SuperSO8 5x6 package. This product addresses a broad range of applications from low- to high-switching frequency.Compared to the previous technology, the ISC012N03LF2S achieves up to 40% RDS(on) improvement while having up to 60% FOM enhancement and excellent robustness.