IMDQ75R011M2H
新規
CoolSiC™ MOSFET 750 V G2 in Q-DPAK top-side cooled package, 11 mΩ
Content could not be loaded
IMDQ75R011M2H
IMDQ75R011M2H
製品仕様情報
  • ID (@25°C) (最大)
    148 A
  • RDS (on) (@ Tj = 25°C)
    11 mΩ
    13.8 mΩ
  • VDS (最大)
    750 V
  • パッケージ
    Q-DPAK
  • 動作温度 (範囲)
    -55 °C ~ 175 °C
  • 技術
    CoolSiC™ G2
  • 極性
    N
  • 認定
    Industrial
OPN
IMDQ75R011M2HXTMA1
製品ステータス active and preferred
インフィニオンパッケージ
パッケージ名 Q-DPAK
包装サイズ 750
包装形態 TAPE & REEL
水分レベル 1
包装サイズ 750
包装形態 TAPE & REEL
水分レベル 1
RoHS対応
The CoolSiC™ MOSFET 750 V Generation 2 offers improved switching performance, reduced losses, and enhanced thermal management. With a 25% increase in switching speed and up to 35% improved Figure-of-Merits compared to Generation 1, it enables more efficient, compact, and reliable systems for industrial applications.
特長
  • 100% avalanche tested