IKCM30F60GA
Content could not be loaded
製品仕様情報
Pmot (10kHz)2000 W
コンフィギュレーション3 Phase Open Emitter
スイッチ タイプIGBT
内蔵NTCYes
定格電流30 A
暗号化No
製品カテゴリIntelligent Power Modules (IPM)
製品グループCIPOS™ Mini
製品名IKCM30F60GA
言語PLECS
認定Industrial
追加の情報Electrical
電圧クラス600 V
| 推奨 | ||
OPN
IKCM30F60GAXKMA1 | |
| 製品ステータス | active and preferred | |
| インフィニオンパッケージ | N/A | |
| パッケージ名 | DIP 36x21 | |
| 包装サイズ | 280 | |
| 包装形態 | TUBE | |
| 水分レベル | NA | |
| モイスチャーパッキン | NON DRY | |
| 鉛フリー | Yes | |
| RoHS準拠 | Yes | |
Infineon stock last updated:
EA. 個の在庫あり | |
| 製品ステータス |
Active
|---|---|
| 包装サイズ | 280 |
| 包装形態 | TUBE |
| 鉛フリー | |
| ハロゲンフリー | |
| RoHS対応 | |
特長
- Based on TRENCHSTOP™ IGBT
- 30 A of inverter current rating
- Rugged SOI gate driver technology
- Integrated bootstrap function
- Over current shutdown
- All 6 switches turn off
- Undervoltage lockout at all chan.
- Cross-conduction prevention
- Built-in temperature monitoring
- Power rating up to 2000 W at 10 kHz