IDH20G120C5
CoolSiC™ Schottky diode 1200 V in TO-220 real2pin package
EA.
個の在庫あり
Content could not be loaded
IDH20G120C5
IDH20G120C5
EA.
製品仕様情報
  • I(FSM) (最大)
    198 A
  • IF (最大)
    20 A
  • IR
    8.5 µA
  • Ptot (最大)
    330 W
  • QC
    82 nC
  • RthJC
    0.35 K/W
  • VF
    1.5 V
  • パッケージ
    PG-TO220-2
  • 認定
    Industrial
OPN
IDH20G120C5XKSA1
製品ステータス active and preferred
インフィニオンパッケージ
パッケージ名 TO220
包装サイズ 500
包装形態 TUBE
水分レベル NA
Infineon stock last updated:
製品ステータス
Active
パッケージ名 TO220
包装サイズ 500
包装形態 TUBE
水分レベル NA
RoHS対応
個の在庫あり
CoolSiC™ Schottky diode 1200 V, 20 A generation 5 in a TO-220 real2pin package, presents a leading edge technology for SiC Schottky Barrier diodes. The thin wafer technology, already introduced with G2, is now combined with a new merged pn junction improving diode surge current capabilities. The result is a series of products delivering market leading efficiency and more system reliability at an attractive cost point.