AIMZHN120R080M1T
生産終了
CoolSiC™ Automotive MOSFET 1200V G1p in TO247-4L package
Content could not be loaded
AIMZHN120R080M1T
AIMZHN120R080M1T
製品仕様情報
  • Currently planned availability until at least
  • ID (@25°C) (最大)
    31 A
  • RDS (on) (@ Tj = 25°C)
    80 mΩ
  • VDS (最大)
    1200 V
  • 動作温度 (範囲)
    -55 °C ~ 175 °C
OPN
AIMZHN120R080M1TXKSA1
製品ステータス discontinued
水分レベル NA
Infineon stock last updated:
  • Very low switching losses
  • Increased turn-on voltage VGS(on)= 20 V