1ED3830MU12M
Content could not be loaded
製品仕様情報
PD アウト700 mW
RDSON_H(最大)2.24 Ω
RDSON_H(標準)1.12 Ω
RDSON_L (最大)1.64 Ω
RDSON_L(標準)0.82 Ω
RthJA122 K/W
VBS UVLO (Off)11 V
VBS UVLO (On)12 V
VCC UVLO (Off)2.8 V
VCC UVLO (On)2.95 V
アイソレーション タイプGalvanic isolation - Functional
コンフィギュレーションHigh-side
チャネル1
パッケージPG-DSO-16-33
伝搬遅延オフ236 ns
伝搬遅延オン244 ns
入力 Vcc (範囲)3 V ~ 6.5 V
出力電流 (Source)3.8 A
出力電流 (Sink)2.5 A
製品名1ED3830MU12M
認定Industrial
電圧クラス2300 V
| 推奨 | ||
OPN
1ED3830MU12MXUMA1 | |
| 製品ステータス | active | |
| インフィニオンパッケージ | ||
| パッケージ名 | N/A | |
| 包装サイズ | 1000 | |
| 包装形態 | TAPE & REEL | |
| 水分レベル | 3 | |
| モイスチャーパッキン | DRY | |
| 鉛フリー | Yes | |
| RoHS準拠 | Yes | |
Infineon stock last updated:
EA. 個の在庫あり | |
| 製品ステータス |
Active
|---|---|
| インフィニオンパッケージ | |
| パッケージ名 | - |
| 包装サイズ | 1000 |
| 包装形態 | TAPE & REEL |
| 水分レベル | 3 |
| 鉛フリー | |
| ハロゲンフリー | |
| RoHS対応 | |
特長
- Single channel isolated gate driver
- For up to 2300 V Si & SiC switches
- 2300 V funct. offset volt. capable
- ±3 A typ sink & source peak output
- 40 V absolute max. output voltage