IRLML0100
100V Single N-Channel StrongIRFET™ Power MOSFET in a SOT-23 package
Content could not be loaded
IRLML0100
IRLML0100
製品仕様情報
  • ID (@25°C) (最大)
    1.6 A
  • Ptot (@ TA=25°C) (最大)
    1.3 W
  • Qgd
    1.2 nC
  • QG (typ @4.5V)
    2.5 nC
  • RDS (on) (@4.5V) (最大)
    235 mΩ
  • RDS (on) (@10V) (最大)
    220 mΩ
  • RthJA (最大)
    100 K/W
  • Tj (最大)
    150 °C
  • VDS (最大)
    100 V
  • VGS(th) (範囲)
    1 V ~ 2.5 V
  • VGS(th)
    1.75 V
  • VGS (最大)
    16 V
  • パッケージ
    SOT-23
  • モイスチャー感度レベル
    1
  • 動作温度 (範囲)
    -55 °C ~ 150 °C
  • 実装
    SMD
  • 極性
    N
  • 特別な機能
    Logic Level, Small Power
OPN
IRLML0100TRPBF
製品ステータス active and preferred
インフィニオンパッケージ
パッケージ名 SOT-23
包装サイズ 3000
包装形態 TAPE & REEL
水分レベル 1
包装サイズ 3000
包装形態 TAPE & REEL
RoHS対応
特長
  • Standard surface-mount power package
  • Qualification according JEDEC standard
  • Applications switching below <100 kHz