IPW60R070CM8
600 V CoolMOS™ 8 power transistor
EA.
個の在庫あり
Content could not be loaded
IPW60R070CM8
IPW60R070CM8
EA.
製品仕様情報
  • ID (@25°C) (最大)
    37 A
  • IDpuls (最大)
    124 A
  • QG (typ @10V)
    43 nC
  • QG
    43 nC
  • RDS (on) (@ Tj = 25°C) (最大)
    70 mΩ
  • RDS (on) (@10V) (最大)
    70 mΩ
  • VDS (最大)
    600 V
  • VGS(th) (範囲)
    3.7 V ~ 4.7 V
  • VGS(th)
    4.2 V
  • パッケージ
    TO247
  • 動作温度 (範囲)
    -55 °C ~ 150 °C
  • 実装
    THT
  • 極性
    N
  • 特別な機能
    Best price-performance with highest efficiency and fast recovery diode
OPN
IPW60R070CM8XKSA1
製品ステータス active and preferred
インフィニオンパッケージ
パッケージ名 TO247
包装サイズ 240
包装形態 TUBE
水分レベル NA
Infineon stock last updated:
製品ステータス
Active
包装サイズ 240
包装形態 TUBE
水分レベル NA
RoHS対応
個の在庫あり
The 600 V CoolMOS™ 8 SJ MOSFETs series is the successor to the 600 V CoolMOS™ 7 MOSFET family including P7, S7, CFD7, C7 (G7) and PFD7. It comes with reduced gate charge (Qg) of 20% over CFD7, reduction in turn-off losses (Eoss) is further improved by 12% over CFD7, reverse recovery charge (Qrr) is 3% lower compared to the CFD7, as well as the lowest reverse recovery time (trr) in the market.