IAUT300N08S5N012
80 V, N-Ch, 1.2 mΩ max, Automotive MOSFET, TOLL (10x12), OptiMOS™-5
Content could not be loaded
IAUT300N08S5N012
IAUT300N08S5N012
製品仕様情報
  • Country of Assembly (Last BE site, current, subject to change)
    Malaysia
  • Country of Diffusion (Last FE site, current, subject to change)
    Austria, Germany
  • Currently planned availability until at least
  • ID (@25°C) (最大)
    300 A
  • IDpuls (最大)
    1200 A
  • Ptot (最大)
    375 W
  • QG (typ @10V)
    178 nC
  • QG (typ @10V) (最大)
    231 nC
  • RDS (on) (@10V) (最大)
    1.2 mΩ
  • RthJC (最大)
    0.4 K/W
  • VDS (最大)
    80 V
  • VGS(th) (範囲)
    2.2 V ~ 3.8 V
  • VGS(th)
    3 V
  • パッケージ
    TOLL (PG-HSOF-8)
  • 動作温度 (範囲)
    -55 °C ~ 175 °C
  • 技術
    OptiMOS™5
  • 極性
    N
  • 発売年
    2016
  • 認定
    Automotive
OPN
IAUT300N08S5N012ATMA2
製品ステータス active and preferred
インフィニオンパッケージ
パッケージ名 TOLL
包装サイズ 2000
包装形態 TAPE & REEL
水分レベル 1
モイスチャーパッキン NON DRY
鉛フリー No
パッケージ名 TOLL
包装形態 TAPE & REEL
水分レベル 1
RoHS対応
特長
  • N-channel - Enhancement mode
  • AEC qualified
  • MSL1 up to 260°C peak reflow
  • 175°C operating temperature
  • Green product (RoHS compliant)
  • Ultra low RDS(on)
  • 100% Avalanche tested