BSC039N06NS
EA.
個の在庫あり
Content could not be loaded
BSC039N06NS
BSC039N06NS
EA.
製品仕様情報
  • Ciss
    2000 pF
  • Coss
    490 pF
  • ID (@25°C) (最大)
    121 A
  • IDpuls (最大)
    484 A
  • Ptot (最大)
    69 W
  • QG (typ @10V)
    27 nC
  • RDS (on) (@10V) (最大)
    3.9 mΩ
  • Rth
    1.8 K/W
  • VDS (最大)
    60 V
  • VGS(th) (範囲)
    2.1 V ~ 3.3 V
  • VGS(th)
    2.8 V
  • パッケージ
    SuperSO8 5x6
    0.49
  • 動作温度 (範囲)
    -55 °C ~ 150 °C
  • 極性
    N
OPN
BSC039N06NSATMA1
製品ステータス active and preferred
インフィニオンパッケージ
包装サイズ 5000
包装形態 TAPE & REEL
水分レベル 1
モイスチャーパッキン NON DRY
鉛フリー No
ハロゲンフリー Yes
RoHS準拠 Yes
Infineon stock last updated:
製品ステータス
Active
包装サイズ 5000
包装形態 TAPE & REEL
水分レベル 1
RoHS対応
個の在庫あり
OptiMOS™ 5 60V is optimized for synchronous rectification in switched mode power supplies (SMPS) such as those found in servers and desktops and tablet charger. In addition these devices are a perfect choice for a broad range of industrial applications including motor control, solar micro inverter and fast switching DC-DC converter.
特長
  • Optimized for synchronous rectification
  • 40% lower RDSon vs alternative devices
  • 40% better FOM over similar devices