1ED3141MC12H
Content could not be loaded
製品仕様情報
PD アウト550 mW
RDSON_H(最大)2.1 Ω
RDSON_H(標準)0.9 Ω
RDSON_L (最大)1.1 Ω
RDSON_L(標準)0.5 Ω
RthJA113 K/W
VBS UVLO (On)12 V
VBS UVLO (Off)11.05 V
アイソレーション タイプGalvanic isolation - Reinforced
コンフィギュレーションHigh-side
チャネル1
パッケージPG-LDSO-8
伝搬遅延オフ40 ns
伝搬遅延オン40 ns
入力 Vcc (範囲)3 V ~ 15 V
出力電流 (Sink)6.5 A
出力電流 (Source)6 A
製品名1ED3141MC12H
認定Industrial
電圧クラス2300 V
| 推奨 | ||
OPN
1ED3141MC12HXUMA1 | |
| 製品ステータス | active and preferred | |
| インフィニオンパッケージ | ||
| パッケージ名 | N/A | |
| 包装サイズ | 1500 | |
| 包装形態 | TAPE & REEL | |
| 水分レベル | 2 | |
| モイスチャーパッキン | DRY | |
| 鉛フリー | Yes | |
| RoHS準拠 | Yes | |
Infineon stock last updated:
EA. 個の在庫あり | |
| 製品ステータス |
Active
|---|---|
| インフィニオンパッケージ | |
| パッケージ名 | - |
| 包装サイズ | 1500 |
| 包装形態 | TAPE & REEL |
| 水分レベル | 2 |
| 鉛フリー | |
| ハロゲンフリー | |
| RoHS対応 | |
特長
- For up to 2300 V IGBT, Si & SiC switches
- 2300 V funct. offset volt. capable
- Galv. isolated coreless transformer
- Up to 6.5 A typical peak output current
- 40 ns propagation delay
- 35 V abs. max. output supply voltage
- High CMTI > 300 kV/µs
- Active shutdown, short circuit clamping
- 3.3 V and 5 V input supply voltage
- 11/12 V UVLO protection w/ hysteresis
- Separate outputs
利点
- 8 mm in.-to-out. creepage & clearance
- 7 ns max part-to-part prop. delay skew
- CTI 600 package
- Overtemperature protection
- IEC 60747-17 (planned), UL 1577
- VIORM = 1767 V (peak, reinforced)
- VISO = 6.84 kV (rms) for 1 second
- VISO = 5.7 kV (rms) for 1 min