TT240N18SOF
34 mm Thyristor/Thyristor Module with 1800 V in solder bond technology
Content could not be loaded
TT240N18SOF
TT240N18SOF
製品仕様情報
  • (diT/dt)cr [A/µs] (@DIN IEC 747- 6)
    100
  • IFAVM/TC / ITAVM/TC [A/°C]
    240/85
  • IFAVM/TC / ITAVM/TC [A/°C] (@180° el sin)
    240/85
  • IFSM / ITSM [A] (@10ms, Tvj max)
  • rT [mΩ] (@Tvj max)
    0.9
  • RthJC [K/W] (@180° el sin)
  • Tvj [°C]
    140
  • VDRM / VRRM [V]
  • VT0 [V] (@Tvj max)
    0.85
  • ∫I2dt [A²s · 103] (@10ms, Tvj max)
    96.8
  • コンフィギュレーション
    SCR / SCR Phase Control
  • パッケージ
    34 mm
  • 製品ラインアップ
    Eco Block
OPN
TT240N18SOFHPSA1
製品ステータス active and preferred
インフィニオンパッケージ BG-PB34SB-1
パッケージ名 N/A
包装サイズ 8
包装形態 TRAY
水分レベル NA
モイスチャーパッキン NON DRY
鉛フリー Yes
ハロゲンフリー No
RoHS準拠 No
Infineon stock last updated:
製品ステータス
Active
パッケージ名 -
包装サイズ 8
包装形態 TRAY
RoHS対応
Thyristor/Thyristor 34 mm Eco Block 1800 V, 240 A module for phase control in solder bond technology . This is the second generation with increase current rating. If you need additional features or higher performance go to pressure contact technology .