TD60N16SOF
20 mm Thyristor/Diode Module with 1600 V in solder bond technology
Content could not be loaded
TD60N16SOF
TD60N16SOF
製品仕様情報
  • (diT/dt)cr [A/µs] (@DIN IEC 747- 6)
    140
  • IFAVM/TC / ITAVM/TC [A/°C] (@180° el sin)
    55/85
  • IFSM / ITSM [A] (@10ms, Tvj max)
    1200
  • rT [mΩ] (@Tvj max)
    4.8
  • RthJC [K/W] (@180° el sin)
    0.49
  • Tvj [°C]
    130
  • VDRM / VRRM [V]
  • VT0 [V] (@Tvj max)
    1
  • ∫I2dt [A²s · 103] (@10ms, Tvj max)
    7.2
  • コンフィギュレーション
    SCR / Diode Phase Control
  • パッケージ
    20 mm
  • 製品ラインアップ
    Eco Block
OPN
TD60N16SOFHPSA1
製品ステータス active and preferred
インフィニオンパッケージ BG-SB20-1
パッケージ名 N/A
包装サイズ 12
包装形態 TRAY
水分レベル NA
モイスチャーパッキン NON DRY
鉛フリー Yes
ハロゲンフリー No
Active
パッケージ名 -
包装サイズ 12
包装形態 TRAY
RoHS対応
Thyristor/Diode 20 mm Eco Block 1600 V, 60 A module for phase control in solder bond technology . Please also find our Power Block Thyristor modules for phase control with high reliable pressure contact technology .