IPP60R099P7
Optimized power MOSFETs merging high energy efficiency with ease-of-use
EA.
個の在庫あり
Content could not be loaded
IPP60R099P7
IPP60R099P7
EA.
製品仕様情報
  • ID (@25°C) (最大)
    31 A
  • ID (最大)
    31 A
  • IDpuls (最大)
    100 A
  • Ptot (最大)
    117 W
  • Qgd
    14 nC
  • QG
    45 nC
  • QG (typ @10V)
    45 nC
  • RDS (on) (@ Tj = 25°C) (最大)
    99 mΩ
  • RDS (on) (@10V) (最大)
    99 mΩ
  • RthJC (最大)
    1.07 K/W
  • Rth
    1.07 K/W
  • VDS (最大)
    600 V
  • VGS(th) (範囲)
    3 V ~ 4 V
  • VGS(th)
    3.5 V
  • パッケージ
    TO220
  • ピン数
    3 Pins
    1.49
  • 動作温度 (範囲)
    -55 °C ~ 150 °C
    N
  • 特別な機能
    Price-performance
OPN
IPP60R099P7XKSA1
製品ステータス active and preferred
水分レベル NA
Infineon stock last updated:
製品ステータス
Active
RoHS対応
個の在庫あり
The 600V CoolMOS™ P7 is the successor to the 600V CoolMOS™ P6 series. It continues to balance the need for high efficiency against the ease-of-use in the design process. The best-in-class R onxA and the inherently low gate charge (Q G) of the CoolMOS™ 7th generation platform ensure its high efficiency.