IPP60R099C6
Content could not be loaded
IPP60R099C6
IPP60R099C6
製品仕様情報
  • ID (@25°C) (最大)
    38 A
  • ID (最大)
    38 A
  • IDpuls (最大)
    112 A
  • Ptot (最大)
    278 W
  • QG
    119 nC
  • QG (typ @10V)
    119 nC
  • RDS (on) (最大)
    99 mΩ
  • RDS (on) (@10V) (最大)
    99 mΩ
  • RthJC (最大)
    0.45 K/W
  • Rth
    0.45 K/W
  • VDS (最大)
    600 V
  • VGS(th) (範囲)
    2.5 V ~ 3.5 V
  • パッケージ
    TO220
    2.41
  • 動作温度 (最小)
    -55 °C
OPN
IPP60R099C6XKSA1
製品ステータス not for new design
水分レベル NA
Infineon stock last updated:
RoHS対応
CoolMOS™ C6 combines Infineon's experience as the leading superjunction MOSFET supplier with best-in-class innovation. The C6 devices provide all benefits of a fast switching superjunction MOSFET while not sacrificing ease of use. Extremely low switching and conduction losses make switching applications even more efficient, compact, lighter and cooler. 600V CoolMOS™ C6 is replacement for 600V CoolMOS™ C3650V CoolMOS™ C6 is replacement for 650V CoolMOS™ C3