CYEL18V5123-200BKXE
Radiation tolerant, low-power, high bandwidth Pseudostatic RAM (pSRAM) in a small footprint
Content could not be loaded
CYEL18V5123-200BKXE
CYEL18V5123-200BKXE
製品仕様情報
  • Density
    512 MBit
  • インターフェース
    xSPI (Octal)
  • インターフェース周波数 (SDR/DDR) (MHz)
    - / 200
  • パッケージ
    PG-BGA-24
  • ファミリー
    KS-3
  • リードボール仕上げ
    Sn/Ag/Cu
  • 動作温度 (範囲)
    -40 °C ~ 125 °C
  • 動作電圧 (範囲)
    1.7 V ~ 2 V
  • 動作電圧
    1.8 V
  • 認定
    Automotive
OPN
CYEL18V5123200BKXEXQSA1
製品ステータス active and preferred
インフィニオンパッケージ
パッケージ名 BGA-24 (002-15550)
包装サイズ 338
包装形態 TRAY
水分レベル 3
モイスチャーパッキン DRY
包装サイズ 338
包装形態 TRAY
水分レベル 3
鉛フリー
ハロゲンフリー
RoHS対応
特長
  • 512 Mbit density
  • Octal SPI (x8) interface
  • 200 MHz per channel
  • Up to 1.6 Gbps data throughput
  • Single-chip select
  • -40⁰C to +125⁰C operating temperature
  • Low pin count 24-ball FBGA
  • 100Krad (Si) TID
利点
  • AEC-Q100 certified
  • ROHS compliant
  • Single Lot Date Code (SLDC)
  • 100% electrical testing coverage