AIMZHN120R030M1T
生産終了
CoolSiC™ Automotive MOSFET 1200V G1p in TO247-4L package
Content could not be loaded
AIMZHN120R030M1T
AIMZHN120R030M1T
製品仕様情報
  • Currently planned availability until at least
  • ID (@25°C) (最大)
    69 A
  • RDS (on) (@ Tj = 25°C)
    30 mΩ
  • VDS (最大)
    1200 V
  • 動作温度 (範囲)
    -55 °C ~ 175 °C
  • 技術
    CoolSiC™ G1
  • 極性
    N
  • 発売年
    2023
  • 認定
    Automotive
OPN
AIMZHN120R030M1TXKSA1
製品ステータス discontinued
インフィニオンパッケージ
パッケージ名 TO247 4-pin (asymmetric leads)
包装サイズ 240
包装形態 TUBE
水分レベル NA
Infineon stock last updated:
包装サイズ 240
包装形態 TUBE
水分レベル NA
RoHS対応
特長
  • Very low switching losses
  • Increased turn-on voltage VGS(on)= 20 V