IPD19DP10NM
P-channel MOSFETs in normal level, reducing design complexity in medium and low power applications
EA.
個の在庫あり
Content could not be loaded
IPD19DP10NM
IPD19DP10NM
EA.
製品仕様情報
  • ID (@25°C) (最大)
    -13.7 A
  • ID (最大)
    -13.7 A
  • IDpuls (最大)
    -55 A
  • Ptot (最大)
    83 W
  • QG
    -36 nC
  • QG (typ @10V)
    -36 nC
  • RDS (on) (@10V) (最大)
    186 mΩ
  • RDS (on) (最大)
    186 mΩ
  • VDS (最大)
    -100 V
  • VGS(th) (範囲)
    -2 V ~ -4 V
  • パッケージ
    DPAK (TO-252)
  • ピン数
    3 Pins
    0.41
  • 動作温度 (範囲)
    -55 °C ~ 175 °C
  • 実装
    SMT
  • 極性
    P
OPN
IPD19DP10NMATMA1
製品ステータス active
インフィニオンパッケージ
パッケージ名 DPAK
包装サイズ 2500
包装形態 TAPE & REEL
水分レベル 1
モイスチャーパッキン NON DRY
鉛フリー No
ハロゲンフリー Yes
RoHS準拠 Yes
Infineon stock last updated:
製品ステータス
Active
パッケージ名 DPAK
包装サイズ 2500
包装形態 TAPE & REEL
水分レベル 1
RoHS対応
個の在庫あり
OptiMOS™ P-Channel MOSFET 100 V in DPAK package targeting battery management, load switch and reverse polarity protection applications, reducing design complexity in medium and low power applications. Easy interface to MCU, fast switching as well as avalanche ruggedness makes it suitable for high quality demanding applications. Available in normal level featuring a wide RDS(on) range and improves efficiency at low loads.