IPL65R195C7
ea.
in stock
Content could not be loaded
IPL65R195C7
IPL65R195C7
ea.
Product details
    1.12
  • ID (@25°C) max
    12 A
  • ID max
    12 A
  • IDpuls max
    49 A
  • Mounting
    SMT
  • Operating Temperature range
    -40 °C to 150 °C
  • Package
    Thin-PAK 8x8
  • Pin Count
    5 Pins
  • Polarity
    N
  • Ptot max
    75 W
  • QG
    23 nC
  • QG (typ @10V)
    23 nC
  • RDS (on) (@10V) max
    195 mΩ
  • RDS (on) (@ Tj = 25°C) max
    195 mΩ
  • RthJA max
    62 K/W
  • RthJC max
    1.66 K/W
  • Rth
    1.66 K/W
  • Special Features
    Highest performance
  • VDS max
    650 V
  • VGS(th) range
    3 V to 4 V
  • VGS(th)
    3.5 V
OPN
IPL65R195C7AUMA1
Product Status active and preferred
Infineon Package
Package Name Thin-PAK 8x8
Packing Size 3000
Packing Type TAPE & REEL
Moisture Level 2a
Moisture Packing DRY
Lead-free No
Halogen Free Yes
RoHS Compliant Yes
Infineon stock last updated:
ea. in stock
Product Status
Active
Infineon Package
Package Name Thin-PAK 8x8
Packing Size 3000
Packing Type TAPE & REEL
Moisture Level 2a
Moisture Packing DRY
Lead Free
Halogen Free
RoHS Compliant
in stock
Features
  • 650V voltage