CY7C2262XV18-450BZXC
Content could not be loaded
CY7C2262XV18-450BZXC
CY7C2262XV18-450BZXC
Product details
  • Architecture
    QDR-II+ Xtreme
  • Bank Switching
    N
  • Burst Length (Words)
    2
  • Data Width
    x 18
  • Density
    36 MBit
  • ECC
    N
  • Family
    QDR-II+ Xtreme
  • Frequency
    450 MHz
  • Interfaces
    Parallel
  • Lead Ball Finish
    Sn/Ag/Cu
  • On-Die Termination
    Y
  • Operating Temperature range
    0 °C to 70 °C
  • Operating Voltage range
    1.7 V to 1.9 V
  • Organization (X x Y)
    2Mb x 18
  • Peak Reflow Temp
    260 °C